MIELEC. Sterylizatory powietrza już w szkołach

Ponad sto urządzeń do sterylizacji pomieszczeń trafiło w ostatnich dniach do wszystkich miejskich szkół na terenie Mielca. Całkowita wartość zakupionego sprzętu to 188 tysięcy złotych. Dystrybucja sterylizatorów rozpoczęła się od Szkoły Podstawowej nr 2.

Mielec jest pierwszym miastem w Polsce na terenie którego szkoły wyposażono w „wirusobójczy” sprzęt. Wcześniej magistrat zakupił oczyszczacze powietrza dla żłobków i przedszkoli.

Wszelka forma poprawy bezpieczeństwa, w obecnej sytuacji epidemiologicznej, jest bardzo cenna. Zakup ten jest decyzją przemyślaną – zaznaczył prezydent miasta, Jacek Wiśniewski. – Urządzenia te usytuowane zostaną w miejscach wspólnych, tam gdzie w jednym czasie przebywa duża liczba uczniów.
Stosowanie sterylizatorów wykorzystujących promienniki UV-C z wymuszonym obiegiem powietrza jest jedną ze skuteczniejszych metod zwalczania drobnoustrojów. Sprzęt ten wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie jest wymagany wysoki poziom czystości mikrobiologicznej.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.