Szokująca decyzja klubu. Dariusz Marzec nie jest już trenerem FKS Stal Mielec

Zarząd FKS Stal Mielec nie przedłużył umowy z trenerem Dariuszem Marcem. Powodem, jak czytamy w komunikacie klubu, jest różnica oczekiwań w zakresie doboru członków sztabu szkoleniowego. Decyzja ta szokuje, bo przecież pod przywództwem trenera Marca mielczanie wywalczyli bardzo długo wyczekiwany awans do Ekstraklasy.  

Dariusz Marzec urodził się 14 września 1969 r. w Krakowie. Jako piłkarz występował na pozycji pomocnika i grał m.in. w Wiśle Kraków, GKS Katowice, AE Larisa czy Górniku Zabrze. Jest wychowankiem Wisły, dla której zdobył 33 gole w 193. ekstraklasowych meczach.

Zanim trafił do Mielca, pracował jako szkoleniowiec w drużynach młodzieżowych Wisły Kraków, był asystentem trenera w Górniku Łęczna, prowadził również KKS Kalisz. Pracę przy ulicy Solskiego 1 rozpoczął dokładnie 23 września 2019 roku, zastępując Artura Skowronka, który związał się z Wisłą Kraków. Pod jego przywództwem FKS dotarł ćwierćfinał Pucharu Polski i przede wszystkim wywalczył mistrzostwo Fortuna I Ligi, dające historyczny awans do Ekstraklasy.
Wkład Dariusza Marca w ten niewątpliwy sukces podkreśla sam klub. – Składamy podziękowania dla trenera za jego wkład i zaangażowanie w osiągnięcie bardzo istotnego kamienia milowego w projekcie w drodze po dawny blask (…). Ten ogromny sukces pozwolił na zapisanie się trenera Dariusza Marca w kartach historii naszego klubu na długie lata – czytamy w komunikacie zarząd FKS, który o wyborze nowego trenera mieleckiej Stali ma poinformować lada dzień.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.