Przekonujące zwycięstwo nad Jagiellonią Białystok

Mielczanie znów przegrywają. Tym razem z Górnikiem

Mamy to! Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego wygrali dziś z Jagiellonią Białystok 3:1. Bramki dla mieleckiej Stali zdobyli: Marcin Flis, Grzegorz Tomasiewicz i Łukasz Zjawiński.

Dzisiejszy (28.11) mecz był debiutem trenera Leszka Ojrzyńskiego na stadionie przy ulicy Solskiego. Pewnie dlatego jego podopieczni rozpoczęli mecz Jagiellonią Białystok od mocnego uderzenia. Już w 4. minucie Marcin Flis dość dziwacznie strzelił , ale celnie strzelił przy krótkim słupku bramki rywali.

„Krzyżak” Maka

Po dwóch minutach było już jednak 1:1, Po wyrównaniu goście przycisnęli, mieli wiele okazji do strzelenia bramki. Potem do głosu doszli mielczanie. Do przerwy w kwestii wyniku nic się nie zmieniło.

Druga połowa była równie ciekawa. W 65. minucie spotkania gola głową zdobył najniższy na boisku Grzegorz Tomasiewicz. Chwilę później idealnej okazji nie wykorzystał Mateusz Mak  Zamiast uderzyć z kilku metrów precyzyjnie do pustej bramki, zdecydował się zagrać „krzyżakiem”. Bezskutecznie.

Doskonałej sytuacji nie wykorzystał też Robert Dadok. Skuteczniejszy okazał się Łukasz Zjawiński, który w doliczonym czasie zdobył pięknego gola. Bezcenne trzy punkty zostały w Mielcu.

Efekt Ojrzyńskiego

Dzięki zwycięstwu Stal Mielec opuściła ostatnią, spadkową pozycję w ekstraklasowej tabeli i przesunęła się w górę, na 14 miejsce. Media zgodnie podkreślają, że piłkarze mieleckiej Stali znów pokazali charakter i serce do gry. Mówi się również, że to jest już słynny „efekt Leszka Ojrzyńskiego”.

W następnej kolejce FKS zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin (5 miejsce w tabeli), która wczoraj przegrała z Górnikiem Zabrze 2:1. Ten mecz odbędzie się w poniedziałek (07.12), o godzinie 18.

11. kolejka PKO BP Ekstraklasy, sobota, 28 XI 2020 r.
FKS Stal Mielec – Jagiellonia Białystok: 3:1 (Flis 4’, Tomasiewicz 66’, Zjawiński 90′)
FKS: Rafał Strączek – Marcin Flis (59′ Krystian Getinger), Bozhidar Chorbadzhiyski, Mateusz Żyro, Kamil Kościelny, Mateusz Matras, Petteri Forsell, Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Domański (75′ Łukasz Zjawiński), Mateusz Mak (74′ Robert Dadok) , Jakub Wróbel (59′ 9. Andreja Prokić).