Pewne zwycięstwo Stali na zakończenie roku. Znowu najlepszy kapitan

Na zakończenie ligowej jesieni 2017 piłkarze mieleckiej Stali pewnie wygrali w sobotę (25.11) z GKS Tychy 3-0. Już w 11. minucie Krystian Getinger fantastycznie podał do Mateusza Cholewiaka, a ten sprytnie umieścił piłkę w bramce. Tyszanie mieli szansę na wyrównanie, ale nie wykorzystywali okazji.

Po przerwie drugiego gola mógł strzelić Cholewiak. Pierwszą próbę obronił bramkarz. Za drugim razem po strzale kapitana FKS piłkę wybili obrońcy. Na szczęście ta trafiła do Dejana Djermanovica i było 2:0. W 78. min. przepiękną bramkę na 3-0 zdobył Maksymilian Banaszewski. Zwycięstwo stało się faktem.

💙💙💙

Opublikowany przez FKS Stal Mielec na 25 listopada 2017

To trzecie z rzędu zwycięstwo FKS, które daje mu czwartą pozycję w tabeli Nice 1 Ligi. Na uwagę zasługuje fakt, że mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, na trybunach zgromadziło się prawie trzy i pół tysiąca kibiców, którzy niezwykle żywiołowo dopingowali piłkarzy Stali.

Stal Mielec – GKS Tychy 3:0 (Cholewiak, Djermanovic, Banaszewski)

FKS: Radosław Majecki – Mateusz Gancarczyk, Rafał Grodzicki, Krzysztof Kiercz, Leândro – Maksymilian Banaszewski, Arkadiusz Górka, Krystian Getinger (84. Piotr Marciniec), Michał Janota, Mateusz Cholewiak (89. Tomasz Swędrowski) – Dejan Đermanović (67. Dominik Sadzawicki). Widzów: 3397.