Stal Mielec remisuje na starcie wiosennej rundy

Mielczanie znów przegrywają. Tym razem z Górnikiem

W pierwszym meczu wiosennej rundy piłkarze Stali Mielec bezbramkowo zremisowali na swoim stadionie ze Śląskiem Wrocław. Mielczanie stworzyli sobie więcej okazji. Zdobyli nawet gola, ale anulował go sędzia.

Dzisiejsze spotkanie przy rozpoczęło się od przewagi wrocławian. Potem do pracy wzięli się gospodarze. Aktywny był szczególnie Maciej Domański.

Anulowany gol

W 47. minucie piłkę w siatce gości umieścił debiutujący w barwach Stali, Maciej Jankowski. Trafił do siatki głową z pięciu metrów. Po analizie VAR sędzia uznał jednak, że napastnik gospodarzy faulował. W 72. minucie piłka spadła na głowę Łukasza Zjawińskiego, ten jednak z około 10 metrów uderzył tuż ponad poprzeczką. Osiem minut później sprzed pola karnego przymierzył Domański, pół metra obok słupka. Pięć minut przed końcem spotkania z czerwoną  kartką boisko opuścił Andreja Prokić.

Stal Mielec, po remisie, uciekła zamykającemu tabelę Ekstraklasy Podbeskidziu Bielsko Biała na dwa punkty. W tym sezonie z ligi spadnie tylko jeden zespół.

W następnej kolejce mielczanie zmierzą się na swoim stadionie z Wisłą Płock. Spotkanie odbędzie się także w poniedziałek (08.02), o godzinie 18:00.

15 kolejka PKO BP Ekstraklasy, poniedziałek, 1 II 2021 r.
Stal Mielec – Śląsk Wrocław 0:0
FKS: Michał Gliwa – Albin Granlund (74′ Petteri Forsell), Bozhidar Čorbadžijski, Marcin Flis, Mateusz Maras (90+2′ Jonathan de Amo), Krystian Getinger, Grzegorz Tomasiewicz, Damian Pawłowski (46′ Łukasz Zjawiński) , Maciej Domański, Maciej Jankowski (61′ Robert Dadok), Aleksandar Kolev (61′ Andreja Prokić).