Sprawca kradzieży rozbójniczej w rękach policji

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Mężczyzna, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Mielcu jest już w rękach policji.

Z informacji mundurowych wynika, że do zdarzenia doszło kilka dni temu, pod koniec lipca.
Sprawca ukradł w markecie artykuły chemiczne i alkohol. Kiedy ekspedientka próbowała go złapać, ten zaczął się z nią szarpać, po czym zabrał łup i uciekł.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna wcześniej dokonał kradzieży w tym samym sklepie. Straty finansowe powstałe w wyniku obu tych dwóch przestępstw przedstawiciel marketu wycenił na siedemset złotych.

Kilka dni później sprawca został zatrzymany. To dobrze znany stróżom prawa z wcześniejszych przestępstw 34-letni mielczanin.

Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.
Prokurator zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.