Włamywali się do nowo wybudowanych domów w Mielcu

Mieszkaniec gminy Czermin kradł, oszukiwał, niszczył...

Mieleccy policjanci zatrzymali sprawców włamania do nowo wybudowanego domu przy ulicy Leona Wanatowicza. Jak się okazało, wcześniej dopuścili się oni kilku takich przestępstw na terenie miasta.

O zdarzeniu mundurowych kilka dni temu zawiadomił właściciel okradzionego domu. Łupem złodziei padły między innymi elektronarzędzia. Ich wartość oszacowano na 7 tysięcy złotych.

Tego samego dnia, tuż po zgłoszeniu, policyjne działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 33 i 38 lat oraz kobiety w wieku 32 lat. Przeprowadzone ustalenia potwierdziły również, byli oni także zamieszani w inne włamania do nowo budowanych domów na terenie Mielca.
Policjanci przeszukali mieszkania zajmowane przez zatrzymanych odzyskując część skradzionych przedmiotów. W sprawie trwają dalsze czynności.

Zebrany materiał dowodowy na obecna chwilę pozwolił przedstawić  mężczyznom zarzut włamania. Grozi im za to do 10 lat więzienia. Kobieta usłyszała zarzut paserstwa. Takie przestępstwo  jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.