Śmigłowce Black Hawk dla wojsk specjalnych nie powstaną w Mielcu?

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, zapowiedział, że polskie siły zbrojne wzmocni 21 śmigłowców Black Hawk z Polskich. W tym roku ma być ich co najmniej dwa, a w przyszłym – osiem. Oczywistym wydawało się, że szef MON ma na myśli maszyny wyprodukowane w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Tymczasem…

Amerykański senator Chris Murphy oświadczył, że dzięki zakupowi śmigłowców Black Hawk wzrośnie liczba miejsc w pracy w… zakładach Stratford należących do firmy Sikorsky Aircraft, właściciela PZL Mielec.

Fot.: Bloomberg
Fot.: Bloomberg

– Jestem szczęśliwy, że Polska zdecydowała się zmienić swoją pierwotną decyzję w przetargu i wybrała Lockheed Martin jako dostawcę Black Hawków w nadchodzących latach – powiedział Murphy (na zdjęciu), cytowany przez serwis shelton.dailyvoice.com. – To oznacza, że w Stratford będzie więcej pracy przy programie Black Hawk, a także przyspieszą prace nad CH-53K King Stallion. Dziś jest świetny dzień dla miejsc pracy w Connecticut – dodał polityk.

Mieleckie zakłady, jak dotąd, nie zajęły w tej sprawie stanowiska.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.