To potwierdzone: Kronospan truje

Jest oficjalny dokument, który potwierdza, że firma Kronospan zanieczyszcza mieleckie powietrze. Chodzi o protokół z badań fabryki, który niezapowiedzianie, na zlecenie Urzędu Miasta, wykonała firma z zewnątrz. To oznacza, że fabryka łamie warunki umowy, na podstawie którego uzyskał pozwolenie zintegrowane na prowadzenie działalności.

Serię pomiarów mających na celu zbadanie emisji zanieczyszczeń do powietrza emitowanych przez Kronospan wykonała firma Wessling. – Badania te wskazywały, że wartości prędkości przepływu gazów przez komin znacznie odbiegają od parametrów źródeł emisji określonych w pozwoleniu zintegrowanym – informuje Anna Karwacka z Urzędu Miasta. Kopcącymi kominami Kronospanu mają zająć się również mainstreamowe media: TVP i TVN.

Firma Kronospan, która produkuje płyty meblowe, drewnopochodne panele i kleje, od lat jest uważana za głównego winowajcę zatrutego powietrza w Mielcu. Opinie te podziela m.in. eurodeputowany PiS, Tomasz Poręba, który powiadomił o tym austriackiego właściciela fabryki, Petera Kaindla; ministra środowiska, Jana Szyszkę, a także Komisję Europejską.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.