Szczerba: – Skoro podnosimy podatki, to nie bawmy się w dobrego wujka

Mielecki magistrat jest zadłużony jak nigdy dotąd, i aby „związać koniec z końcem”, był zmuszony podnieść mieszkańcom podatki. Dziwić więc może, że w dobie „zaciskania pasa” w kasie miasta dość niespodziewanie znalazły się pieniądze na finansowe wsparcie starostwa.
Chodzi o 40 tysięcy złotych, które w tym roku  magistrat planuje przekazać starostwu na przebudowę budynku powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

To że pomagać trzeba, wszyscy wiemy. Straż pożarna służy wszystkim, zarówno w mieście jak i poza jego granicami. Ale chciałbym podkreślić, że to zadanie starostwa. Skoro „zaciskamy pasa”, podnieśliśmy podatki, to może przestańmy bawić się w „dobrego wujka” i te pieniążki, które jeszcze mamy, trochę poszanujmy – wkurzał się radny Jarosław Szczerba. Zapytał też, jakimi kwotami powiat wsparł miasto.

Barbara Wójcik, skarbnik miasta, wyjaśniała, że w ubiegłym roku magistrat otrzymał ze starostwa 20 tys. zł. na wydatki biblioteki i 20 tys. zł na Mielecki Festiwal Muzyczny.  – Niestety nie mam żadnych informacji dotyczących dofinansowania budowy hali sportowej – oświadczyła skarbnik.
Bogdan Bieniek, przewodniczący Rady Miasta, dodał, że starostwo nie jest zarządcą Państwowej Straży Pożarnej. – Powiat otrzymuje środki ze Skarbu Państwa na jej funkcjonowanie – zaznaczył.

Czytaj również

Mielec na skraju katastrofy finansowej! Kto winien? Rząd czy prezydent miasta?
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.