Rosną szanse na muzeum lotnictwa

Jedynym mieleckim wnioskiem, jaki ubiega się o 85-procentową dotację z programu Infrastruktura i Środowisko, jest budowa Muzeum Lotnictwa. Projekt, który przygotował Aeroklub Mielecki, przeszedł już pierwsze sito kwalifikacji, czego nie udało się miastu, które w tym samym programie ubiegało się o dofinansowanie rozbudowy i modernizacji biblioteki. Szacunkowy koszt tego ambitnego przedsięwzięcia szacuje się na ok. 30 mln zł.

– Szkoda tylko, że ten wniosek samodzielnie złożył Aeroklub. Wiemy, jak wyglądają możliwości finansowe tej instytucji – komentuje marszałek województwa, Władysław Ortyl (na zdjęciu). – No, ale działamy. Czekamy teraz na rozstrzygnięcia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, bo to ono będzie decydować, który projekt otrzyma dotację.

Tymczasem, zdaniem Jana Myśliwca, wiceprezydenta miasta, budowa muzeum lotnictwa w Mielcu jest mało realna. – Czym dysponuje Aeroklub, żeby się porywać na takie zadanie? Nie ma ani gruntu, ani pieniędzy, ani możliwości, by opracować taki projekt. Złożył tylko wniosek – ironizował Myśliwiec. – Tego typu muzea to są koszty dziesiątków milionów
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.