Remont przejazdu przeciąga się w czasie. Jagodowa odcięta od świata

Mieszkańcy mieleckiego osiedla Rzochów skarżą się na przedłużające się roboty przy modernizacji przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Jagodowej. Jak słyszymy, inwestycja miała zostać zrealizowana miesiąc temu. Nie została wykonana do dziś. Ludzie do dyspozycji mają co prawda objazd, ale jest on już w tak tragicznym stanie, że nie nadaje się już do niczego. 
Jak powiedział nam Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów, dziś (20.11) na przejazd przy ulicy Jagodowej wróciła firma remontująca przejazd i rozpoczęła układanie tam asfaltu. – Kierownik budowy zapewnił mnie, że przejazd będzie czynny już od czwartku (21.11 – od red.). Trzymamy go za słowo, bo opóźnienia są naprawdę bardzo uciążliwe dla mieszkańców – zaznacza Mariusz Mazur.
Przedsięwzięcie ma związek z rewitalizacją linii kolejowej nr 25. Dzięki niej już za rok z Mielca będzie można pojechać pociągiem do Dębicy z prędkością 120 km/godz. Koszt przedsięwzięcia to ponad 270 milionów złotych. Inwestycja ta polega na przebudowie 32 km torów oraz modernizacji peronów w: Mielcu, Rzochowie, Wojsławiu, Pustkowie, Rzemieniu, Przecławiu, Dąbiu, Kochanówce i Pustyni. Remont dotknie też 40 przejazdów. Ponadto w samym Mielcu powstaną dwa przejścia podziemne.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.