Szokująca kradzież w Rydzowie. Okradł szafarza rozwożącego komunię świętą

W ręce mieleckiej policji wpadł mężczyzna, który w Rydzowie okradł szafarza rozwożącego chorym i starszym komunię świętą. Zabrał mu portfel z pieniędzmi i dokumentami.
Szafarz to osoba świecka, która uzyskała upoważnienie do udzielania komunii św. Główne jego zadanie polega na regularnym zanoszeniu jej chorym i ludziom w podeszłym wieku. Podczas posługi w kościele i w trakcie liturgii szafarz ubrany jest w albę. Zanosząc komunię do domu, ubrany jest w garnitur.

I właśnie taka osoba została okradziona, kiedy przebywał u kobiety w Rydzowie (gmina Mielec), której miał dostarczyć komunię świętą. Jego portfel, w którym były dokumenty i pieniądze w kwocie 1400 zł zostały skradzione z niezamkniętego samochodu zaparkowanego na posesji. Z powodu braku świadków zdarzenia, zebranie materiału dowodowego w tej sprawie nie było łatwe, jednak policjanci po dwóch miesiącach ustalili sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec gminy Mielec.
Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i wyjaśnił okoliczności jego popełnienia. W prowadzonym postępowaniu funkcjonariusze odzyskali skradzione dokumenty należące do pokrzywdzonego. 37-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do pięciu lat.
O Mielec Lokalnie 3089 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.