Nie chcą kolejnych bloków socjalnych przy ulicy Inwestorów w Mielcu

Rzochów z tą samą radą i z tym samym szefem. Po co więc były te wybory?

Mieszkańcy mieleckiego osiedla Rzochów nie zgadzają się na budowę kolejnych bloków z mieszkaniami socjalnymi przy ulicy Inwestorów. Mówią, że budynki, które już są, wystarczająco przysparzają im kłopotów. Nie chcą kolejnych…

Na uciążliwości związane z sąsiedztwem bloków socjalnych, które w ostatnich latach wybudowano przy ulicy Inwestorów w Mielcu, mieszkańcy skarżą się od lat. Słyszymy, że lokatorzy bloków śmiecą, hałasują, urządzają libacje alkoholowe i kradną.
Do tej pory miasto wybudowało tam dwa budynki wielorodzinne dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Zagospodarowano też przyległy teren – powstały drogi, dojazdy oraz miejsca parkingowe.

Obiekty są nowoczesne. Problem w tym, że ich lokatorzy dają w kość okolicznym mieszkańcom.

– Kradzieże zdarzają się niemal codziennie. Jest to cały czas zgłaszane, policja interweniuje, ale bez efektów – mówił jakiś czas temu Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów.

– Tymczasem słyszę o planach budowy kolejnego, trzeciego już bloku socjalnego. Nie zgadzamy się na to! Nie było żadnych konsultacji w tej sprawie, nie przeprowadzono z nami jakichkolwiek rozmów. Pod protestem w tej sprawie podpisało się 288 osób. Ludzie zapowiadają blokadę.
– Nie dopuścimy do realizacji tej inwestycji, dopóki władze miasta nie zaczną z nami o tym rozmawiać. Nie może być tak, że dba się tylko o ul. Inwestorów, a resztę naszego osiedla traktuje po macoszemu – złościł się Mariusz Mazur.

– Żeby była jasność, my nie sprzeciwiamy budowie kolejnych bloków w Mielcu.  Niekoniecznie chcemy je jednak przy ulicy Inwestorów. W 2019 roku złożyliśmy w tej sprawie wniosek, na który miasto oczywiście nie odpowiedziało – irytował się nasz rozmówca.

– Dlatego teraz poprosiliśmy o konsultacje społeczne, żeby mieszkańcy mogli bezpośrednio wypowiedzieć na temat tej inwestycji. Żeby również mogli usłyszeć, dlaczego akurat w tym miejscu miasto zaplanowało budowę kolejnych stu mieszkań socjalnych – dodaje przewodniczący.
Prezydent Jacek Wiśniewski poinformował, że konsultacje społeczne w sprawie budowy kolejnego bloku z mieszkaniami socjalnymi na terenie osiedla Rzochów odbędą się jeszcze w tym miesiącu.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.