Komisarza w Mielcu nie będzie. Obowiązki prezydenta pełni Jan Myśliwiec
W czwartek (05.12.) minie pół roku odkąd prezydent Daniel Kozdęba przebywa na zwolnieniu zdrowotnym. Szanse na jego powrót do pracy w tej kadencji są znikome. Zarządu komisarycznego w magistracie jednak nie będzie. Wojewoda nie przewiduje też wprowadzenia do Mielca osoby mającej zarządzać urzędem. Głową miasta będzie wiceprezydent Jan Myśliwiec.
Informację tę na łamach prasy potwierdziła Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody: – Posiadamy informację od Urzędu Miasta w Mielcu o czasowej niezdolności do sprawowania kompetencji przez prezydenta z powodu choroby – oświadczyła Małgorzata Waksmundzka-Szarek. – Zgodnie z ustawą jego zadania i kompetencje wykonuje zastępca prezydenta miasta. Wojewoda nie przewiduje wprowadzenia do mieleckiego urzędu wyznaczonej osoby – dodała.
Prezydent Kozdęba od lat zmaga się z ciężką chorobą. W ostatnim roku stan jego zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. W ub.r. poddał się operacji chirurgicznej głowy. Do urzędu wrócił w grudniu ub.r., ale po pół roku znów trafił do szpitala. Od tego czasu nieprzerwanie przebywa na zwolnieniu.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.