Komisarza w Mielcu nie będzie! Obowiązki prezydenta pełni Jan MyśliwiecW czwartek (05.12.) minie pół roku odkąd prezydent Daniel Kozdęba przebywa na zwolnieniu zdrowotnym. Szanse na jego powrót do pracy w tej kadencji są znikome. Zarządu komisarycznego w magistracie jednak nie będzie. Wojewoda nie przewiduje też wprowadzenia do Mielca osoby mającej zarządzać urzędem. Głową miasta będzie wiceprezydent Jan Myśliwiec.
Informację tę na łamach prasy potwierdziła Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody: – Posiadamy informację od Urzędu Miasta w Mielcu o czasowej niezdolności do sprawowania kompetencji przez prezydenta z powodu choroby – oświadczyła Małgorzata Waksmundzka-Szarek. – Zgodnie z ustawą jego zadania i kompetencje wykonuje zastępca prezydenta miasta. Wojewoda nie przewiduje wprowadzenia do mieleckiego urzędu wyznaczonej osoby – dodała.
Prezydent Kozdęba od lat zmaga się z ciężką chorobą. W ostatnim roku stan jego zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. W ub.r. poddał się operacji chirurgicznej głowy. Do urzędu wrócił w grudniu ub.r., ale po pół roku znów trafił do szpitala. Od tego czasu nieprzerwanie przebywa na zwolnieniu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.