Jest reakcja prezydenta na kombinacje Jana Myśliwca. Prezes MZBM zawieszony
Jan Myśliwiec, który wsławił się wyjątkową „zaradnością”, został zawieszony w funkcji prezesa Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Mielcu. Tak zdecydował prezydent Jacek Wiśniewski. Kontroli poddana zostanie też szkoła, w której Myśliwiec „pracował”.

Sprawa dotyczy wydarzeń sprzed roku, kiedy Jan Myśliwiec był pierwszym zastępcą prezydenta Daniela Kozdęby, a kiedy ten zachorował – pełnił funkcję włodarza miasta. Jak się okazuje,  w tym czasie był również pracownikiem… Szkoły Podstawowej nr 7, w której zatrudnił się sam jako wiceprezydent odpowiedzialny m.in. za oświatę. Czerpał też zyski z zasiadania w radach nadzorczych spółek, w których udziały na miasto: Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych i Elektrociepłowni Mielec.
Jan Myśliwiec: Jestem niewinny

W szkole nr 7 jako nauczyciel nie przepracował ani dnia, gdyż zaraz po „zatrudnieniu” przeszedł na chorobowe. Kiedy „wyzdrowiał”, postanowił przejść na emeryturę i stąd na jego konto wpłynęła odprawa w wysokości – bagatela – ponad 33 tys. zł. Jan Myśliwiec oczywiście nie ma sobie nic do zarzucenia. Podkreśla, że nie pobierał pensji w szkole, bo był na urlopie bezpłatnym.

 
Opozycja nie wyklucza jednak, że sprawą zajmie się prokuratura. – Jeśli zostało złamane prawo, zawiadomimy stosowne organa – zapowiedział Fryderyk Kapinos, przewodniczący klubu radnych PiS. – Proponujemy też zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta i powołanie komisji. Żądamy również od pana prezydenta i rady nadzorczej MZBM, aby odwołali pana Myśliwca z funkcji prezesa spółki.

Prezydent zawiesza i kontroluje

Dziś część ich żądań spełnił dziś (26.03) prezydent Jacek Wiśniewski (na zdjęciu), który zawiesił Jana Myśliwca w funkcji prezesa MZBM do czasu wyjaśnienia sprawy. W tym czasie nie będzie on wykonywał obowiązków, a co za tym idzie nie będzie też wypłacane wynagrodzenie.
Prezydent zarządził też kontrolę w Szkole Podstawowej nr 7: – O zatrudnieniu pana Myśliwca w tej placówce dowiedziałem się z publikacji medialnych, dlatego zależy mi na dogłębnym wyjaśnieniu tego tematu, przede wszystkim w kontekście ewentualnego przekroczenia przepisów prawa.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. To jest mafia
    Porównywalna do vatowskiej, mieli służyć , a służą własnym interesom, wasz kres nadszedł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.