Konkurs na dyrektora szpitala został ustawiony? Jest donos na starostę!Wybór Leszka Kwaśniewskiego na stanowisko dyrektora mieleckiego szpitala od początku wzbudzał emocje. Tym, bardziej, że wielu zwolenników miała Ewa Korpanty, dotychczas pełniąca obowiązki szefowej lecznicy. Jako pierwszy o złamaniu prawa publicznie powiedział Józef Smaczny, radny powiatowej opozycji. Więcej o tym TUTAJ.

Wydawało się, że sprawa rozejdzie się po kościach. Tymczasem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła Joanna Rębisz z Zarządu Powiatu. – Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie ewentualnych nieprawidłowości związanych z konkursem na dyrektora szpitala w Mielcu – oświadczył mediom Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.
W ostatnim czasie Joanna Rębisz w wyniku konfliktu ze starostą Zbigniewem Tymułą (na zdjęciu)  została pozbawiona dwóch prestiżowych stanowisk: przewodnictwa w radzie społecznej mieleckiego szpitala oraz szefowania w klubie radnych powiatowych PiS. Niewiadomo też jak długo zasiadać będzie w Zarządzie Powiatu.
Starosta Zbigniew Tymuła nie chce komentować sprawy. Zasugerował jednak co myśli o autorce zawiadomienia do prokuratury: – Jeśli dowiaduję się z mediów o donosie do prokuratury, to już nie jest moja koleżanka, tylko pani Joanna Rębisz – oświadczył.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.