Tuż po świętach rusza przebudowa alei Kwiatkowskiego i Niepodległości
Już jutro  (29.03) mamy poznać wykonawcę przebudowę alei Kwiatkowskiego i Niepodległości. Koszt przedsięwzięcia jest niebagatelny, bo przekraczający 4,5 mln zł. Połowę z tej kwoty pokryje dotacja rządowa, resztą podzielą się natomiast magistrat i powiat. To kontynuacja modernizacji ciągu łączącego centrum miasta z obszarem Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W ubiegłym roku odbył się remont al. Kwiatkowskiego i ul. Wojska Polskiego. Kosztowało to prawie 6 mln zł. Dwa lata wcześniej za ok. 800 tys. zł w podobny sposób wykonana została przebudowa skrzyżowania al. Kwiatkowskiego z ul. Przemysłową. W niebezpiecznym, słynącym z kolizji miejscu pojawiło się rondo poprawiające płynność ruchu i bezpieczeństwo mieszkańców.
Co zostanie wykonane tym razem? Zadanie przewiduje modernizację: nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych oraz kanalizacji deszczowej wraz ze studniami ściekowymi. Projekt obejmuje też: wykonanie nowego oznakowania, przebudowę zatok autobusowych wraz z peronami, przebudowę skrzyżowania i wprowadzenie tam azyli dla pieszych. Termin zakończenia prac to wrzesień b.r.
– Myślę, że utrudnień przy realizacji tej inwestycji nie będzie. Mamy już plan opracowany. Zamykamy cała stronę alei, dwa pasy, że nie będzie żadnego wjazdu, nie będzie więc pracy na żywym organizmie – zapewnia starosta Zbigniew Tymuła. – Skończymy jeden pas, otworzymy drugi. Prace powinny rozpocząć się tuż po świętach. Chcemy, żeby firma jak najszybciej weszła na plac budowy.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.