Tuż po świętach rusza przebudowa alei Kwiatkowskiego i NiepodległościJuż jutro  (29.03) mamy poznać wykonawcę przebudowę alei Kwiatkowskiego i Niepodległości. Koszt przedsięwzięcia jest niebagatelny, bo przekraczający 4,5 mln zł. Połowę z tej kwoty pokryje dotacja rządowa, resztą podzielą się natomiast magistrat i powiat. To kontynuacja modernizacji ciągu łączącego centrum miasta z obszarem Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W ubiegłym roku odbył się remont al. Kwiatkowskiego i ul. Wojska Polskiego. Kosztowało to prawie 6 mln zł. Dwa lata wcześniej za ok. 800 tys. zł w podobny sposób wykonana została przebudowa skrzyżowania al. Kwiatkowskiego z ul. Przemysłową. W niebezpiecznym, słynącym z kolizji miejscu pojawiło się rondo poprawiające płynność ruchu i bezpieczeństwo mieszkańców.
Co zostanie wykonane tym razem? Zadanie przewiduje modernizację: nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych oraz kanalizacji deszczowej wraz ze studniami ściekowymi. Projekt obejmuje też: wykonanie nowego oznakowania, przebudowę zatok autobusowych wraz z peronami, przebudowę skrzyżowania i wprowadzenie tam azyli dla pieszych. Termin zakończenia prac to wrzesień b.r.
– Myślę, że utrudnień przy realizacji tej inwestycji nie będzie. Mamy już plan opracowany. Zamykamy cała stronę alei, dwa pasy, że nie będzie żadnego wjazdu, nie będzie więc pracy na żywym organizmie – zapewnia starosta Zbigniew Tymuła. – Skończymy jeden pas, otworzymy drugi. Prace powinny rozpocząć się tuż po świętach. Chcemy, żeby firma jak najszybciej weszła na plac budowy.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.