Miał być prezydentem, został radnym, ale złożył mandat, żeby zostać prezesem. Czy ktoś tu nie robi nam wyborcom „kuku”?
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w Mielcu, Jan Myśliwiec podjął decyzję, o której zrobiło głośno. Otóż po pięciu miesiącach pełnienia mandatu radnego  postanowił złożyć rezygnację. Powód? Stołek prezesa Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych. Opozycja grzmi, że to oszustwo wyborców, i przypomina, że na Myśliwca głosowało wielu mielczan.

Jan Myśliwiec przez wiele lat był dyrektorem największej placówki oświatowej w Mielcu – Zespołu Szkół Technicznych. W ubiegłej kadencji był pierwszym zastępcą i „prawą ręką” prezydenta Daniela Kozdęby, a podczas jego choroby – pełnił funkcję włodarza. Następnie był kandydatem komitetu Razem dla Ziemi Mieleckiej najważniejszy urząd w mieście, jednak w przedbiegach wycofał się z tego.
Jan Myśliwiec składa mandat

Zastąpił go Jacek Wiśniewski, który ostatecznie został prezydentem. Natomiast Myśliwiec został „lokomotywą” swego ugrupowania w wyborach do Rady Miasta. Zdobył mandat, uzyskując 728 głosów, co było najlepszym wynikiem na liście RdZM. Radnym był jednak tylko pięć miesięcy, bo właśnie złożył mandat. Potwierdził to Komisarz Wyborczy w Tarnobrzegu. Jak się okazuje, Myśliwiec dostał propozycję objęcia stanowiska prezesa Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Mielcu.

   – Mogę tylko  powiedzieć, że jest propozycja, abym objął funkcję kierowniczą w MZBM. W związku z tym, że nie można być  jednocześnie radnym i członkiem zarządu spółki, która podlega miastu, złożyłem mandat – kokietował Myśliwiec w Radia Leliwa. Wiedział jednak, że wszystko jest już „poukładane”.
Prezes MZBM Mielec

Formalnie decyzja w tej sprawie zapadła dziś (18.03). Rada Nadzorcza odwołała  prezesa Waldemara Barnasia, który pełnił tę funkcję przez niecały rok , i powołała Jana Myśliwca.

Jednym z najważniejszych zadań nowego prezesa zarządu będzie zintensyfikowanie działań mających na celu skuteczniejszą windykację i egzekucję należności. Celem jest poprawa ich ściągalności. – Dziękuję panu Waldemarowi Barnasiowi za dotychczasowe kierowanie MZBM. Nowemu prezesowi natomiast życzę powodzenia w dość trudnym zarządzaniu wymagającą spółką, jaką jest Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Jestem jednak przekonany, że duże doświadczenie pana Myśliwca związane z jego pracą w Zespole Szkół Technicznych i samorządzie, pozwoli mu działać skutecznie – powiedział prezydent.
Jan Myśliwiec posiada wykształcenie wyższe techniczne, a także przygotowanie pedagogiczne. Ukończył studia podyplomowe (systemy komputerowe w przemyśle). Jego staż pracy na kierowniczych stanowiskach wynosi ok. 28 lat z czego przez ponad 24 lata pracował jako dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. W latach 2010 – 2014 był przewodniczącym Rady Miejskiej.
Jakub Cena: To oszustwo

Posiadając egzamin państwowy dla członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa, Myśliwiec był członkiem rad nadzorczych w MZBM,  Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych  i w Elektrociepłowni Mielec.

Dla mnie to zwykłe oszustwo wyborców. Najpierw pan Jacek Mleczko „nastukał” troszkę głosów, a potem zrezygnował z pełnienia funkcji radnego. Teraz pan Myśliwiec z tego samego ugrupowania robi wyborcom „kuku”. Czego nie komunikowaliście tego w kampanii? – pytał radny miejski PiS, Jakub Cena.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. Jezeli radny Cena mowi o oszustwie to jak ma się do Fryderyka Kaoinosa który mieszka na stałe w wiosce Wola Miekecka. A kandydowałz ramienia PIS? Dodajmy jeszcze ze zdobyta ilość głosów przez Kapinosa pizwoliła wprowadzić dwoch radnych z pis na listy radnych

  2. A to nie mozna mieszkac gdzie sie chce? A co zlego w tym ze ilosc glosow zdobyta przez Kapinosa pozwolila wprowadzic dwoch radnych z PIS? I Brawo! Chyba bylo wiadomo wczesniej jaka ilosc glosow na co pozwala!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.