Przed nami powiatowe dożynki w Mielcu. Gwiazdami ENEJ i Kamil Jachyra

Przed nami powiatowe dożynki w Mielcu. Gwiazdami ENEJ i Kamil Jachyra

W sobotę (02.09) na terenach zielonych Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mielcu odbędą się powiatowe dożynki. Gwiazdą wieczoru będzie folkowy zespół ENEJ.

Święto chleba rozpocznie uroczysta msza święta. Zostanie odprawiona o godzinie 14 przed halą widowiskowo-sportową, od strony ulicy Solskiego.
Po nabożeństwie grupy wieńcowe wraz z szerokim gronem zaproszonych gości przejdą w barwnym korowodzie na tereny zielone MOSiR.

Tam impreza rozpocznie się o godzinie 15.20. Na początku będzie to czas ceremoniału dożynkowy, podczas którego chleb z plonów zostanie symbolicznie podzielony i rozdany wśród gości.

W dożynkach udział wezmą reprezentanci wszystkich  gmin powiatu. Ich „ośpiewania” dokonają lokalne koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia – chwaląc się przy tym swoimi talentami w śpiewie i tańcu.

Tuż po prezentacjach gminnych, około godziny 18.45, na scenie zaprezentuje się Kamil Jachyra – uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu i podopieczny Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
Pod koniec 2022 roku Kamil wygrał finał „Szansy na sukces”, zyskując tym samym możliwość występu w 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Tam 9 czerwca z sukcesem zaprezentował się przed publicznością z całego kraju, wykonując autorską piosenkę pod tytułem „Kocham Cię”.
Kolejny z koncertów odbędzie się o godzinie 20. Wtedy to sceną zawładną muzycy z zespołu ENEJ – znanego i lubianego zespołu rockowo-folkowego.

Grupa ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, osiem wydanych albumów studyjnych, a na nich… wiele, wiele muzycznych hitów: „Kamień z napisem LOVE” czy „Tak smakuje życie”.

Dożynki zakończy zabawa z zespołem Dream.

Przed nami powiatowe dożynki w Mielcu. Gwiazdami ENEJ i Kamil Jachyra
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.