Mielec będzie miał senatora? Marek Paprocki na listach paktu senackiego

Dziesiątka najbardziej wpływowych w Mielcu 2021

Marek Paprocki, jeden z najbardziej wpływowych osób w Mielcu, będzie ubiegał się o mandat senatora. W wyborach wystartuje jako osoba bezpartyjna, ale ze wskazania Lewicy i w ramach paktu senackiego.

Marek Paprocki ma 60 lat. Ukończył Technikum Mechanicznym w Mielcu o specjalności budowa płatowców. Następnie kontynuował naukę w zakresie pedagogiki. Jest żonaty, ma dwoje dzieci: Ewę i Kacpra.
Obecnie jest przewodniczącym Rady Powiatu, dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 i szefem  stowarzyszenia Razem dla Ziemi Mieleckiej, które w tej kadencji samorządu rozdaje polityczne karty w samorządach miasta i powiatu. W wyborach do Senatu startuje z okręgu nr 55 (powiaty: mielecki, dębicki, kolbuszowski, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski) w ramach paktu senackiego.

– Wiele lat opozycja nie miała swojego senatora na Podkarpaciu. Mam nadzieję, że razem damy radę i spróbujemy to zmienić. Od 25 lat jestem samorządowcem. Jeżeli wejdę do parlamentu, chciałbym się więc zająć jego sprawami. Od wielu lat pełnię funkcję dyrektora szkoły podstawowej, więc również polskie szkolnictwo jest mi bliskie – przekazuje Marek Paprocki.
Wybory odbędą się 15 października. Weźmie w nich udział także prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski, który wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.