Wyjątkowe dożynki w Mielcu – koncert Ich Troje i akcja na rzecz chorej Gabrysi
W niedzielę (26.08) na terenach zielonych przy ul. Rzecznej odbędą się dożynki województwa podkarpackiego i powiatu mieleckiego. Wydarzenie to, oprócz tradycyjnych walorów obrzędowo-imprezowych, będą miały wymiar charytatywny. Tego dnia będzie można pomóc w leczeniu 6-letniej Gabrysi z Padwi Narodowej, która walczy z lekooporną padaczką.

Wedle szacunków w niedzielę do Mielca przyjedzie ponad stu reprezentantów gmin i powiatów, a wraz z nimi – co najmniej tyle samo wieńców. Ich poświęcenie odbędzie się podczas mszy św., która zostanie odprawiona o godz. 12:30 na placu przy kościele pw. Św. Marka Ewangelisty.
Następnie dożynkowy korowód uda się na tereny zielone przy ul. Rzecznej. Tam swoje stoiska wystawią: artyści, rękodzielnicy, wytwórcy produktów lokalnych, ośrodki kultury oraz firmy i instytucje związane z rolnictwem. Będą też koncerty. O godz. 19:30 wystąpi grupa Shantel (disco polo), a dwie godziny później – zespół Ich Troje. Świętowanie zakończy zabawa taneczna z zespołem Kalejdoskop.

Podczas dożynek prowadzona będzie zbiórka środków na leczenie 6-letniej Gabrysi z Padwi Narodowej. Dziewczynka urodziła się z wodogłowiem. Z powodu uciskającego mózg płynu dziewczynka od ponad pięciu lat cierpi na silne ataki padaczki. Wycieńczające ataki doskwierają jej każdego dnia, nawet po kilkanaście razy w ciągu doby. Rodzinie udało się wyjechać do specjalistycznej kliniki w Niemczech. Tam 9-latkę zakwalifikowano do leczenia operacyjnego, które to jednak kosztuje aż 200 tys. zł.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.