Przed nami historyczna sesja. Radni będą debatować w… swoich domach

Tego w mieleckim samorządzie jeszcze nie było. W piątek (24.04) o godzinie godz.17 odbędzie się sesja Rady Miasta, która w związku panującą w Polsce i na świecie pandemią koronawirusa, odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.

Uczestnicy obrad połączą się ze sobą za pomocą aplikacji dającej możliwość zdalnego trybu obradowania i głosowania. Tak jak do tej pory obrady mieleckich rajców będzie można śledzić za pośrednictwem strony internetowej miasta z wykorzystaniem platformy E-URZĄD.
Podczas sesji pod głosowanie radnych trafią projekty uchwał złożone z inicjatywy prezydenta Jacka Wiśniewskiego dotyczące między innymi określenia warunków zwolnienia od ponoszenia miesięcznej opłaty stałej za pobyt dziecka w żłobku utworzonym przez miasto; a także wprowadzenia zwolnień z podatku od nieruchomości oraz przedłużenia terminów jego płatności firmom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji Covid-19.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.