Prezydent spotkał się z dowództwem wojsk USA
Prezydent wycofał się z zamknięcia Rynku dla aut

Prezydent Jacek Wiśniewski spotkał się z dowództwem armii amerykańskiej, która stacjonuje na mieleckim lotnisku. Jak informuje magistrat, spotkanie miało charakter roboczy i służyło rozwiązywaniu bieżących spraw i wymianie informacji.

Przypomnijmy, że od blisko trzech tygodni na terenie mieleckiego lotniska lokują się żołnierze, są namioty mieszkalne, kontenery i ciężarówki. Wylądowały tam również potężne śmigłowce Chinook.
Oficjalnych komunikatów i informacji brak. Część ogrodzenia, w sąsiedztwie z wojskowymi namiotami, została zasłonięta. Teren bazy patrolują żołnierze.

Na lotnisku powstaje potężna baza wojsk amerykańskich

Od tygodnia w rejonie lotniska obowiązuje nowa organizacja ruchu. Zmiany dotyczą ulic Lotniskowej i COP-u. Na skrzyżowaniu obu tych traktów stanął „znak informacyjny D-4a” (droga bez przejazdu). Dotyczy on ul. Lotniskowej w kierunku wieży lotniska i hangarów Polskich Zakładów Lotniczych.

Przejazd tą ulicą będzie się kończył za siedzibą Aeroklubu Mieleckiego i za firmą Royal-Star Aero. Ustawiony w tym rejonie znak „zakaz ruchu” B2, nie dotyczy tzw. przejazdu autoryzowanego.
Wczoraj (23.02) w Urzędzie Miasta z dowództwem armii amerykańskiej, stacjonującej na terenie lotniska rozmawiał prezydent Jacek Wiśniewski.

Takie spotkania regularnie odbywają się od trzech tygodni. Uczestniczą w nich także przedstawiciele:  policji, straży pożarnej oraz spółki „Lotnisko”.

Jak przekazuje w komunikacie magistrat, „rozmowy te mają charakter roboczy, służą rozwiązywaniu problemów i wymianie informacji dotyczących obecności wojsk na terenie miasta”.
Prezydent spotkał się z dowództwem wojsk USA
Zdjęcie: Urząd Miasta w Mielcu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.