Mielec gotowy na przyjęcie „rządowego” węgla
Mielec gotowy na przyjęcie "rządowego" węgla

Każdy kto jest zainteresowany zakupem węgla po preferencyjnej cenie, ma powinien złożyć wypełniony i podpisany wniosek do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu.

Chęć zakupu węgla można zgłosić osobiście, wrzucając uzupełniony druk do skrzynek podawczych w siedzibie MOPS. Można to zrobić też elektronicznie za pośrednictwem platformy e-PUAP.
Magistrat informuje, że otrzymał zapewnienie z państwowej spółki TAURON, że do Mielca trafi węgiel z Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie lub Zakładu Górniczego Janina w Libiążu.

Proces jego sprzedaży ma rozpocząć się zaraz po zawarciu umowy. Dystrybucję będą prowadziły składy węglowe działające na terenie miasta.

Cała sytuacja ma związek z uczestnictwem Mielca w rządowym programie wsparcia mieszkańców w zakresie tego paliwa opałowego. Dotyczy to przede wszystkim właścicieli domów jednorodzinnych.

Cena węgla ma być bardzo atrakcyjna i wynosić nie więcej niż dwa tysiące złotych za tonę.
Na zakup węgla będą ograniczenia ilościowe. Ministerstwo Aktywów Państwowych proponuje by do 31 grudnia 2002 roku limit wynosił dla gospodarstwa domowego 1,5 tony. Kolejne półtora tony będzie można kupić do 31 stycznia przyszłego roku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.