Prezydent Mielca oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi

Czy prezydent Mielca jest niszczony i zaszczuwany?

Dziś minęły trzy lata od śmierci Pawła Adamowicza, który zginął z rąk nożownika. Mord ten wspominają prezydent Jacek Wiśniewski i mielecka posłanka Krystyna Skowrońska.

Paweł Adamowicz zginął w wyniku zamachu, w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, podczas „światełka do nieba”. To był 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.
Mordercą okazał się 27-letni Stefan W. Mimo wysiłków lekarzy, dzień później Paweł Adamowicz zmarł. Miał 54 lata. W całej Polsce oddano mu hołd.

Zrobiono to także na Placu Armii Krajowej w Mielcu, gdzie odbyło się wydarzeniu pod hasłem „#Światełko myślami z Pawłem Adamowiczem”.

To nie wszystko. Prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski wydzielił przed budynkiem Urzędu Miasta specjalne miejsce, gdzie  wspólnie ze swymi współpracownikami zapalił znicze ułożone w kształcie serca.

Prezydent Mielca przypomina o zamachu na Adamowicza

Dziś, w trzecią rocznicę zamachu na Adamowicza mielecki prezydent napisał między innymi:

– To dobry moment, aby pochylić głowę i pomyśleć. Nie ważne kim jesteśmy, jak wyglądamy, w co wierzymy – wszyscy jesteśmy ludźmi i to nas łączy. Otwórzmy oczy na wszechobecny hejt i nienawiść. Reagujmy. Stop przemocy – napisał prezydent.

O trzeciej rocznicy śmierci prezydenta Gdańska pamięta również Krystyna Skowrońska, posłanka Platformy Obywatelskiej z Mielca.
Naszego Przyjaciela, Pawła Adamowicza, którego zabiła nienawiść. Pamiętamy Jego ostatnie słowa podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: „To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję Wam” – czytamy na Facebooku posłanki.

Paweł Adamowicz zginął w wyniku zamachu.


Paweł Adamowicz zginął w wyniku zamachu.
O Mielec Lokalnie 3089 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.