Nowa hala sportowa nabrała kształtów [ZDJĘCIA]

Budowa hali sportowej zakończyć się za rok? [ZDJĘCIA]

Budowana hala sportowa zmienia się każdego dnia. Są co prawda opóźnienia w dostawie szyb, które zamkną przestrzeń pod kopułą dachu, nie przeszkadza to jednak w pracach.

Według zapewnień wykonawcy, budowa hali ma zakończyć się w połowie tego roku. Termin ten, mimo zaawansowania robot, jest jednak mało realny.
Hala za pół roku?

Przyszła hala ma składać się między innymi z części basenowej. Składać się na nią będą trzy niecki. Główny 25-metrowy basen sportowy będzie miał 8 torów i widownię na około czterysta miejsc.

Druga niecka z trzema torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia zaś – o powierzchni 140 metrów kwadratowych będzie basenem rekreacyjnym przede wszystkim z przeznaczeniem dla dzieci.

W części treningowej znajdzie się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej lub przy innym podziale: trzy boiska do siatkówki lub badmintona. Innym atutem tego miejsca będzie ścianka wspinaczkowa.

Główna arena przyszłej hali sportowej dedykuje się dyscyplinom zespołowym (piłka ręczna, siatkówka czy futsal). W jej otoczeniu znajdą się: szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich, a także niewielka sala rozgrzewkowa.

W hali będą też mogły odbywać się koncerty i pokazy. Obok budynku, oprócz układu parkingów, planuje się elementy małej architektury i zieleń.

Na dachu będzie miejsce na instalację fotowoltaiczną, a na elewacji południowej – na telebim.
Aktualny stan prac

Obecnie trwa montaż opraw oświetleniowych, głośników elektroakustyki oraz instalacji dźwiękowych systemów ostrzegawczych i przeciwpożarowych. Odbywają się również roboty związane z oświetleniem zewnętrznym. W ostatnich dniach podpisano umowę na dostawę energii elektrycznej z PGE.

Ma miejsce też montaż instalacji grzewczej, wodno–kanalizacyjnej i instalacji wentylacji.

Wkrótce mają się odbyć rozruchy central wentylacyjnych. W części basenowej wykonawca jest w trakcie instalowania niecek stalowych basenów ze stali nierdzewnej wraz z wannami do hydromasażu.

W budynku hali trwa wykonywanie posadzek, ścian i sufitów podwieszanych, a także szpachlowanie i malowanie ścian. Wykonywano montaż drzwi. Na arenie głównej trwa instalacja obudowy i okładziny akustyczne ścian. Dobiegają końca prace związane z dostawą i montażem wind osobowych.

Na zewnątrz nowego obiektu powstają schody i balustrady wraz z siedziskami. Trwa również montaż płyt na elewacji i przeszklenia witryn elewacyjnych od strony ulicy Solskiego i Kusocińskiego.
Są już „Biegaczki”

Sporo dzieje się także w otoczeniu hali, gdzie od strony ulicy Kusocińskiego stanęła znana wszystkim mieleckim kibicom rzeźba plenerowa zakopiańskiego twórcy Henryka Burzca – „Biegaczki”.

Ze względu na budowę drogi pożarowej między nową halą i stadionem, monument musiały zmienić lokalizację na plac położony naprzeciwko wejścia do nowej hali od strony ulicy Kusocińskiego.

Trwają roboty związane z zagospodarowaniem terenu z obu stron hali. Polega to na wykonywaniu dróg, chodników i miejsc parkingowych.

Zarówno od strony ulicy Kusocińskiego jak i od strony ulicy Solskiego udało się zachować część drzew. Wraz z ławkami, parkowymi siedziskami i innymi elementami tzw. małej architektury będą one wkomponowane w nowe otoczenie hali.

Na plac budowy przywieziono specjalnie odrestaurowane elementy stalowych dźwigarów starej hali sportowej.  Będą one wyeksponowane jako historyczne pamiątki po słynnej „Hangar Arenie”.

Galeria zdjęć

Nowa hala sportowa nabrała kształtów [ZDJĘCIA]
Nowa hala sportowa nabrała kształtów [ZDJĘCIA]

Nowa hala sportowa nabrała kształtów [ZDJĘCIA]

Mielecki obiekt nabrała kształtów [ZDJĘCIA]
Mielecki obiekt nabrała kształtów [ZDJĘCIA]

Mielecki obiekt nabrała kształtów [ZDJĘCIA]

Mielecki obiekt nabrała kształtów [ZDJĘCIA]
Mielecki obiekt nabrała kształtów [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Urząd Miasta w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.