MIELEC. Kolejne dozowniki do dezynfekcji dłoni na terenie miasta

Pięć kolejnych dozowników do dezynfekcji dłoni pojawiło się na terenie Mielca. Zakup i instalacja urządzeń to efekt pozytywnych opinii kierowanych do magistratu ze strony mieszkańców, po tym, jak próbne urządzania ponad miesiąc temu pojawiły się w mieście.
Dwa pierwsze dozowniki zamontowano pod koniec czerwca. Jeden znajduje się w okolicach pływalni „Smoczka”, tuż przy placu zabaw; drugi zaś na Placu Armii Krajowej, bezpośrednio przy przystanku autobusowym. Zakup urządzeń miał oczywiście związek z epidemią koronawirusa w powiecie.

Według mieszkańców, najlepszym miejscem na tego typu obiekty są place zabaw, gdzie przebywają dzieci. Dlatego decyzją prezydenta Jacka Wiśniewskiego, zamontowano je na:

  • Plac zabaw przy ul. Tańskiego (osiedle Lotników),
  • Plac zabaw przy ul. Brekieszów (os. Szafera),
  • Plac zabaw przy Bulwarach (os. Kościuszki),
  • Plac zabaw przy ul. Dąbrówki (os. Smoczka),
  • Rynek przy Gryfie (os. Kościuszki).

Dozowniki, jak łatwo się domyśleć, przeznaczone są do neutralizacji bakterii i wirusów, a ich głównym zadaniem jest zapewnienie wszystkim użytkownikom niezbędnej higieny i bezpieczeństwa.

Urządzenia zostały wyposażone w pięciolitrowe zbiorniki zapewniające długi czas użytkowania, w całości wykonane ze stali nierdzewnej. Dozowniki zostały też przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych, a dzięki swojej solidnej konstrukcji są odporne na drobne uszkodzenia mechaniczne, ponadto ze względu na zastosowany materiał są zabezpieczone przed korozją.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.