Porodówka daleka od ideałuWarunki na oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Specjalistycznego w Mielcu są dalekie od ideału. Mówią o tym pacjentki. Przyznaje to nawet starosta Zbigniew Tymuła: – Porodówka aż prosi się o remont – mówi. – Dwie toalety na korytarzu – gdzie my żyjemy? Obsługa pacjentek jest super, ale warunki są tragiczne. Aby to zmienić, czeka nas wiele pracy. To również będzie kosztowało.
Starosta poinformował również, że trwają przygotowania do remontu oddziału. – Przygotowujemy dokumentację – precyzuje Tymuła. – Chcielibyśmy w tym roku, najpóźniej w zimie, tę inwestycję zrealizować. To jest pierwszy temat, który w szpitalu po naczyniówce, będę dociskał. Tym bardziej, że pacjentek przybywa. W ub.r. urodziło się naszym szpitalu grubo ponad tysiąc dzieci.
Portal Mielec Lokalnie powstał w lutym 2016. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu mieleckiego, czyli gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.