Porażka z Wisłą Płock na koniec niezłego sezonu
Lech wygrywa po błędach bramkarza Stali W[WIDEO]

Nie udało się piłkarzom Stali zwycięsko zakończyć niezłego sezonu 2021/22. Nie udało się nawet zremisować. FKS poległ w meczu z Wisłą Płock aż 3-0.

Początek meczu należał do gospodarzy. Mieli sporo sytuacji. Na szczęście na stanowisku był Bartosz Mrozek. Swoje szanse mieli też goście  Mielca, ale w żadnej z nich nie zagrozili Wiśle Płock.
Najbliżej gola był Arkadiusz Kasperkiewicz, który w 34. minucie próbował główką zaskoczyć golkipera gospodarzy. A jako że niewykorzystane szanse lubią się mścić, dwie minuty później było już 1-0.

Po przerwie jeszcze mocniej zaatakowała Wisła. Brakowało jej jednak skuteczności. Aż do 73. minuty, w której padł drugi gol. Wynik spotkania na 3:0 ustalono na trzy minuty przed końcem.

Nikt w Mielcu jednak nie załamuje rąk, wręcz przeciwnie. Podkreśla się, że mimo problemów finansowych i organizacyjnych, Stal kończy sezon na 14. miejscu i utrzymuje się w Ekstraklasie.
– Utrzymujemy się w Ekstraklasie i to jest kosmiczny sukces. Być w gronie najlepszych 18. drużyn w Polsce to ogromny sukces dla naszego klubu. Teraz wakacje, negocjacje i wracamy. Powtórzenie tego sukcesu przy naszych możliwościach będzie mega wyzwaniem – komentował prezes FKS, Jacek Klimek.

– Kończymy trudny sezon. Przed nami jeszcze trudniejszy. Zbudowanie drużyny, przy najmniejszym budżecie i liczeniu tylko na siebie, nie będzie łatwe. Jestem jednak bardzo spokojny, że znów damy radę i FKS Stal Mielec da jeszcze dużo radości. Jeśli wyzwania, to tylko takie – napisał europoseł Tomasz Poręba.

34. kolejka Ekstraklasy, sobota, 21 V 2022
Wisła PłockStal Mielec 3:0
FKS: Bartosz Mrozek – Albin Granlund (61′ Konrad Wrzesiński), Mateusz Żyro, Mateusz Matras, Marcin Flis, Jakub Wawszczyk (78′ Przemysław Maj) – Maks Sitek (78′ David Poreba), Arkadiusz Kasperkiewicz (78′ Wiktor Kłos), Maciej Domański, Grzegorz Tomasiewicz (78′ Wiktor Kłos), Oskar Zawada.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.