Znamy termin zakończenia budowy hali sportowej

Budowa hali sportowej zakończyć się za rok? [ZDJĘCIA]

Wiemy, kiedy zakończy się budowa hali widowiskowo-sportowej. Obiekt ma być otwarty dla mieszkańców już po wakacjach. Niby wkrótce, ale to i tak ponad pół roku po terminie.

Powoli zbliżamy się do finału budowy mieleckiej hali sportowej. Obiekt składa się z kilku części.
W jednej z nich są pływalnie, w tym 25-metrowy basen sportowy z ośmioma torami i widownią. Druga niecka z trzema torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia – o powierzchni 140 metrów kwadratowych będzie basenem rekreacyjnym.

W części treningowej hali znajdzie się boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki czy badmintona.

Innym atutem tego miejsca będzie ścianka wspinaczkowa. Główna arena przyszłej hali sportowej dedykuje się dyscyplinom zespołowym (piłka ręczna, siatkówka czy futsal). W jej otoczeniu znajdą się: szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich, a także niewielka sala rozgrzewkowa.

W hali będą się odbywały również koncerty i pokazy. Obok budynku, oprócz układu parkingów, planuje się elementy małej architektury i zieleń.
Na dachu będzie miejsce na instalację fotowoltaiczną, a na elewacji południowej – na telebim.

Mieszkańcy pytają, kiedy obiekt ten będzie gotowy. Najpewniej stanie się tak tuż po wakacjach.

– Osoba odpowiedzialnej za budowę tej hali potwierdziła mi termin zakończenia prac budowlanych. Jest to koniec czerwca. Potem będą prace odbiorowe. Przewidziano na nie ok. dwa miesiące. A więc myślę, że początkiem września moglibyśmy korzystać z hali. Natomiast to są plany. Jeżeli nic się niespodziewanego nie wydarzy, to te terminy zostaną zrealizowane – zapewnił prezydent Jacek Wiśniewski.

Zgodnie z umową z wykonawcą termin zakończenia budowy hali był 24 stycznia 2022 roku.
– Wszystko co już poza tą datą to jest niewykonanie inwestycji zgodnie z umową. Wykonawca tłumaczy się obostrzeniami związanymi z COVID-19, zmianą ustawy, i on to mocno podnosi. Będziemy to wszystko analizować i dochodzić swoich praw – dodał prezydent.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.