Co jeśli Stal spadnie? Prezes odpowiada [WIDEO]

Prawie milion złotych dla FKS na promocję miasta

Po bardzo udanej jesieni przyszła fatalna wiosna. Efekt? Piłkarze Stali Mielec walczą o utrzymanie się w Ekstraklasie. A co kiedy z niej spadną? Czy jest przewidziany „plan b”?

Od pewnego czasu kibice mieleckiej Stali coraz częściej zadają sobie pytanie, co staje się z ich ukochanym klubem po ewentualnym spadku z Ekstraklasy. Czy FKS wyląduje na poziomie pierwszej ligi, czy może niżej. Czy może po odejściu kluczowych sponsorów klub w ogóle przestanie istnieć.
Na to pytanie w wywiadzie dla klubowej telewizji odpowiedział prezes FKS, Jacek Klimek.

– My w ogóle nie zakładamy „planu b”. Cały czas wierzymy, że się utrzymamy. Rozmawiamy w kuluarach, w szatni i w korytarzach, że musimy zrobić wszystko, aby pozostać w tej Ekstraklasie. To jest cel podstawowy. Aczkolwiek w każdej organizacji jest „plan b”, „plac c”, itd. A więc proszę się nie martwić, mamy wszystko pod kontrolą – zapewnił prezes Klimek.

Czy przewidziana jest dla piłkarzy mieleckiej Stali premia za utrzymanie się w Ekstraklasie?

– Piłkarze co miesiąc inkasują swoje wynagrodzenia, mają też obiecany bonus za zajęcie odpowiedniego miejsca w tabeli. Dodatkowo dostaną premię za każdy punkt. Oczywiście wszystkie te bonusy wchodzą w życie, kiedy pozostajemy w Ekstraklasie – zastrzegł.

Obecnie, na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu, Stal Mielec zajmuje w 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy i ma 4 punkty nad strefą spadkową.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.