Działająca przy Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu, Poradnia Onkologiczna ma nowego lekarza. To Anna Kornaś, która dołączyła do Jana Gawełko.
Od wielu lat pacjenci z Mielca i okolic, którzy zmagali się z podejrzeniem lub już zdiagnozowaną chorobą nowotworową dawali znać, że ogromnym ułatwieniem byłoby dla nich, gdyby poradnia onkologiczna znajdowała przy szpitalu w Mielcu. I od niedawna tak właśnie jest.
Poradnia Onkologiczna w Mielcu
Co ważne, placówka ta wciąż się rozwija. Do Jana Gawełko, dołączyła onkolog, Anna Kornaś.
– Do naszej Poradni zapraszamy tych, którzy podejrzewają u siebie raka i chcą poszerzyć diagnostykę. Jeśli ktoś jest w trakcie leczenia, ma już rozpoznaną chorobę, to także uzyska tu pomoc. W przypadku choroby nowotworowej ogromną wagę przywiązujemy do regularnych kontroli i takie również przeprowadzamy w naszej poradni.
– Zachęcamy także do skorzystania z porad profilaktycznych w sytuacji, gdy np. jesteście Państwo zaniepokojeni, że możecie być w grupie ryzyka – podkreśla lekarz Anna Kornaś, która w tym tygodniu poznała już swoich pierwszych pacjentów.
Nie trzeba mieć skierowania
Jak dodaje, bardzo ważne jest to, że do Poradni Onkologicznej nie trzeba mieć skierowania. Wystarczy się zarejestrować, by uzyskać poradę.
Nr tel. do rejestracji: 17 780 01 58, 17 780 01 68
Poradnia onkologiczna odgrywa kluczową rolę w systemie ochrony zdrowia, zwłaszcza w kontekście rosnącej liczby zachorowań na nowotwory.
Dzięki wczesnej diagnozie i kompleksowemu leczeniu możliwe jest znaczne zwiększenie szans na pełne wyleczenie pacjentów.
Oto kluczowe aspekty działalności takich placówek:
Zakres usług poradni onkologicznej
- Porady i konsultacje specjalistyczne: Pacjenci mogą uzyskać pomoc w zakresie onkologii klinicznej oraz radioterapii, zarówno na etapie diagnozy, jak i po zakończeniu leczenia.
- Kwalifikacja do leczenia: Poradnie kierują pacjentów do odpowiednich form terapii, takich jak chirurgia, chemioterapia, radioterapia czy hormonoterapia.
- Diagnostyka: W ramach poradni wykonywane są różnorodne badania diagnostyczne, w tym ultrasonografia, mammografia, biopsje oraz badania cytologiczne.
- Zlecanie badań i leków: Specjaliści wystawiają skierowania na dodatkowe konsultacje oraz zlecają leki i materiały medyczne.
- Edukacja i promocja zdrowia: Poradnie prowadzą działania edukacyjne, które mają na celu zwiększenie świadomości pacjentów o chorobach nowotworowych oraz promowanie zdrowego stylu życia.
Kiedy zgłosić się do poradni onkologicznej?
Pacjenci powinni udać się do poradni onkologicznej w przypadku wystąpienia niepokojących objawów, takich jak:
- Nowe lub zmieniające się znamiona skórne.
- Przewlekły kaszel lub chrypa.
- Krwawienia z brodawek sutkowych lub w stolcu.
- Powiększenie węzłów chłonnych.
- Niezamierzona utrata masy ciała.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis