Paweł Pazdan dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Czy podoła?

Paweł Pazdan dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Czy podoła?

Z czterech kandydatów na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu komisja konkursowa wybrała Pawła Pazdana. I to właśnie on obejmie stery lecznicy. Zastąpi Jarosława Kolendo, który złożył rezygnację.

Paweł Pazdan ma 54 lata i jest rodowitym mielczaninem. Ukończył miejscowe I Liceum Ogólnokształcące im. S. Konarskiego, a następnie Medyczne Studium Zawodowe w Krakowie.
Od lat związany jest z samorządem. W latach 90. pracował w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Później był m.in. dyrektorem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym. W 2012 roku został szefem Pogotowia Ratunkowego.

Od ponad czterech lat jest pierwszym zastępcą prezydenta Mielca, nadzorując między innymi miejskie inwestycje. Politycznie jest związany z lokalnym stowarzyszeniem Nasz Mielec.

Paweł Pazdan jest też członkiem Teatru Rozmaitości Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, grał nawet z powodzeniem w kilku sztukach. Teraz zostanie dyrektorem szpitala.

Przypomnijmy, że rezygnację z tego stanowiska 21 listopada 2022 roku złożył Jarosław Kolendo.
– Zrobiłem to w związku z falą hejtu, jaki spotkał mnie i mojego zastępcę̨. Wolę wrócić do wykonywania zawodu lekarza, bo w tym samym czasie, który dziś muszę przeznaczyć na nie raz jałowe spory, będę mógł komuś pomóc – zaznaczył były już szef mieleckiej lecznicy.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.