Policja schwytała sprawcę serii kradzieży na terenie Mielca. To… łodzianin

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu dopięli swego i ustalili sprawcę serii kradzieży, do których dochodziło na terenie miasta. To 20-letni mężczyzna, który pochodzi z Łodzi, ale od kilku miesięcy przebywa u kolegi w Mielcu.

Z ustaleń mieleckiej policji wynika, że 20-latek w październiku i listopadzie 2019 roku kradł przewody elektryczne w rejonie remontowanego odcinka torów przy ulicy Jagiellończyka w Mielcu, następnie opalał je i sprzedał w skupie złomu. W grudniu z kolei „zwinął” elektronarzędzia (pilarkę, wyrzynarkę, wiertarkę udarową i szlifierkę) z domu właściciela, u którego wcześniej pracował. W tym samym miesiącu ukradł także trzy rowery z ulicy Dąbrówki i ulicy Smoczka w Mielcu.
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Swoje postępowanie tłumaczył trudną sytuacją materialną. Jak ustalili policjanci, każdy skradziony przedmiot próbował sprzedać tuż po kradzieży, co w kilku przypadkach mu się udało. Za kradzieże odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.