Dzielnicowy rozpoznał poszukiwanego mielczanina

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Dzielnicowy, w dniu wolnym od służby, rozpoznał mieszkańca Mielca, który był poszukiwany przez organy ścigania. Mężczyznę zatrzymano na starówce.

Dzielnicowy to policjant utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.
Wspólnie z mieszkańcami diagnozuje problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

Ma też informacje o różnych osobach. I ta właśnie wiedza pomogła jednemu z mieleckich dzielnicowych, który w dniu wolnym od służby rozpoznał 40-latka, którego ścigano do odbycia kary więzienia.

Mimo kilku prób, funkcjonariusze nie zastali go w miejscu zamieszkania. Dzielnicowy widząc poszukiwanego, powiadomił dyżurnego komendy.
Policyjny patrol zatrzymał mężczyznę na starówce. Był pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu w areszcie trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę dwóch lat więzienia.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.