Ma na imię Leon. Poznajcie pierwszego mielczanina urodzonego w 2020 roku

Pierwszym mielczaninem, który przyszedł na świat w 2020 r., jest Leon Róg. Urodził się on dokładnie 1 stycznia o godzinie 9:20. Chłopiec waży 3770 gramów., mierzy 56 centymetrów.

Szczęśliwą mamę, panią Martę Róg na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu odwiedził dziś (02.01) prezydent Jacek Wiśniewski. Poza gratulacjami wręczył  jej: list gratulacyjny, maskotkę i nagrodę pieniężną za urodzenie pierwszego dziecka w danym roku. Jest to tradycja zapoczątkowana przez śp. prezydenta Daniela Kozdębę.
W 2019 roku w mieleckim szpitalu przyszło na świat 479 dziewczynek i 556 chłopców. Najbardziej popularnymi imiona to: Antoni, Szymon, Mikołaj i Kacper, Zuzanna, Julia, Lena oraz Maja.

Przeczytaj również

Pierwszy mieszkaniec powiatu urodzony w 2019 roku ma na imię Leon, pierwsza mielczanka – Cecylia
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.