Pociągi osobowe znowu w Mielcu. Po 12 latach [WIDEO]

Pociągi osobowe znowu w Mielcu. Po 12 latach [WIDEO]

Dziś (01.09.), po dwunastu latach przerwy, do Mielca wróciły pociągi osobowe. Pierwszy szynobus przyjechał z Dębicy o godzinie 5:50.

Ostatni pociąg z pasażerami na stację kolejową w Mielcu wjechał w 2009 roku. Potem przyjeżdżały już tu tylko składy towarowe z prędkością 20 km/godz.
Wyglądało to bardzo smutno. Niszczejące tory, a na drzwiach dworca… klepsydra informująca, że po 122 latach umarł w Mielcu ruch pasażerski

Na szczęście w porę ktoś się opamiętał i zawiązała się inicjatywa rewitalizacji linii nr 25. Z czasem pojawiły się pieniądze i odpowiedni „klimat polityczny”.

Dziś (01.09) na stacji w Mielcu pojawił się pierwszy szynobus. Przyjechał z Dębicy. Jechał 35 minut, zatrzymując się na 9. przystankach. Normalny bilet kosztuje 10 zł i 60 gr., ulgowy – 6,68 zł.

Pociągi osobowe znowu w Mielcu. Po 12 latach [WIDEO]
To ten moment, to ta chwila.

Główna uroczystość z tym związana z udziałem polityków, samorządowców i… orkiestry dętej odbyła się w samo południe na peronie w Mielcu.

– Kiedy w 2009 r. zorganizowaliśmy konferencję, by powiedzieć, że trzeba przywrócić te połączenia, niewielu wierzyło, że będzie to możliwe, że nam się to uda. Dzisiaj po 12 latach jesteśmy w miejscu, gdzie znowu do Mielca przyjeżdża pociąg, stoimy na odremontowanym peronie. To jest coś, co możemy świętować. Byliśmy uparci i dziś tę kolej mamy – mówił europoseł Tomasz Poręba.
Remont linii nr 25 jednak nadal trwa trwa, wkrótce rozpocznie się też modernizacja jej odcinka, z Mielca do Padwi Narodowej. W związku z tym na razie do Dębicy kursować będą tylko cztery pociągi osobowe. Z czasem ich liczba ma się zwiększać.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.