Piknik w klimatach II RP – takiego eventu w tym mieście jeszcze nie było
Takiej imprezy ani w Mielcu, ani w jego okolicach jeszcze nie było. Mowa o pikniku w klimatach II RP, który odbędzie się w niedzielę (11.06) na Rynku. W programie wiele atrakcji.
– Zaprosiliśmy trzech wykonawców muzycznych – mówi Krzysztof Urbański – kierownik Działu Organizacji Imprez Artystycznych Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. – Jednym z wykonawców będzie grupa klezmerska z Krakowa, która nazywa się Di Galitzyaner Klezmorium. Wystąpi również Boba Jazz Band, jeden z najbardziej znanych polskich zespołów jazzu tradycyjnego. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast popularny aktor, Tomasz Stockinger, który ze swoim pianistą wykona kabaretowy recital z lat 20. I 30. XX w. Całość okraszona będzie stylistyką rodem z II RP. Wśród publiczności pojawią się aktorzy i animatorzy. Nie zabraknie charakterystycznych strojów, ale także zabytkowych bicykli.

Pomysłodawcą imprezy jest Jakub Blicharczyk, mieszkaniec mieleckiej starówki i radny miejski z ramienia PiS. – W ub.r. razem z Radą Osiedla Kościuszki udało nam się zorganizować festyn „Starówka da się lubić”. Były koncerty, atrakcje dla dzieci itd. Frekwencja była fantastyczna, przyszli ludzie z całego miasta – wspomina Jakub Blicharczyk. – To dało nam wiele do myślenia. Stąd ten piknik. Dlaczego w klimatach II RP? Bo to był wzorowy czas dla Polski, kiedy odnosiliśmy gigantyczne sukcesy gospodarcze, powstał m.in. Centralny Okręg Przemysłowy. To wszystko zmierzało w naprawdę dobrym kierunku.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.