Wigilijne kolędowanie z „Rzeszowiakami” [WIDEO]

Wigilijne kolędowanie z "Rzeszowiakami" [WIDEO]

Co roku przed Bożym Narodzeniem w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbywał się świąteczny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Teraz jednak z wiadomych powodów występ ten miał miejsce w sieci.
Od lat w świątecznym koncercie występowała cała rzeszowiacka rodzina, od dzieci poprzez skład podstawowy, aż po seniorów. Niestety, w tym roku występ z publicznością była niemożliwa.

Artyści postanowili jednak, że nie dadzą o sobie zapomnieć i nagrają kilka kolęd specjalnie dla mieszkańców w czasach epidemii koronawirusa.

Udział w teledysku wzięło ponad 40 osób z chóru i baletu ZPiT „Rzeszowiacy” oraz ze Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiaków” z towarzyszeniem orkiestry zespołu. Artyści zaśpiewali cztery kolędy, kolejno: „W grudniowe noce”, „Lulajże Jezuniu”, „My też pastuszkowie” i „Bóg się rodzi”.
Premiera teledysku odbyła się wczoraj (24.12), w Wigilię Bożego Narodzenia, na kanale SCK.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.