Pijany kierował autem. Potem kłamał, że to żona

Pijany Ukrainiec jechał samochodem przez Mielec

Policjanci zatrzymali kierowcę, który pijany przyjechał na zakupy. Wypierał się, że to on prowadził pojazd. Wspierała go w tym jego żona.
Wczoraj (25.10), około godziny 13.30 dyżurny mieleckiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który próbował odjechać z parkingu. Na miejscu mundurowi zastali 62-letniego mieszkańca miasta, który był pod wpływem alkoholu.

W rozmowie z funkcjonariuszami początkowo twierdził, że do sklepu przywiózł go kolega. Później oświadczył, że za kierownicą samochodu siedziała jego żona, która była w sklepie.

Po chwili, do interweniujących policjantów podeszła żona mężczyzny, która potwierdziła, że to ona była kierowcą skody. Policjanci jednak nie dali wiary słowom kobiety i sprawdzili monitoring sklepowy, który zarejestrował jak auto chwilę wcześniej wjeżdża na parking, a za kierownicą siedzi mężczyzna.

Okazało się, że miał on 2,5 promila w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 62-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a gdy doszedł do siebie usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Może odpowiedzieć również za niestosowanie się do wyroków sądu, ponieważ już wcześniej był karany za jazdę po pijanemu.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.