Nie żyje Małgorzata Mikina, poetka i dziennikarka

Zmarła Małgorzata Mikina, poetka i dziennikarka

Zmarła Małgorzata Mikina, poetka, dziennikarka, długoletnia członkini Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”. Zginęła w piątek (22.10) w tragicznym wypadku. Miała tylko 40 lat.
Małgorzata Mikina urodziła się 2 października 1981 roku w Krakowie. Ukończyła Technikum Technologii Żywności w Rzemieniu, była także absolwentką Centrum Kształcenia „Torus”. Talent i zamiłowanie do pisania odkryła w sobie mając 15 lat.

Zadebiutowała 21marca 2017 roku podczas obchodów Światowego Dnia Poezji w Rzeszowie. Jesienią tego samego roku wydała swój pierwszy tomik „W dobre jutro”. W 2019 roku pojawił się jej kolejny tomik poezji „Czarna puma”.

W tym samym roku zajęła trzecie miejsce w konkursie literackim „Na skrzydłach Dedala”. Jej wiersze znalazły się w almanachach MGL „Słowo”.

Pracowała również jako reporterka w lokalnym portalu informacyjnym W Cieniu Jupiterów. Zmarła w piątek (22.10) w wyniku tragicznego wypadku.
– Małgosiu tak trudno uwierzyć, że nie ma Ciebie wśród nas, że żyjesz już w innej postaci i w naszej pamięci. Jakże nam będzie brakowało Ciebie, Twojego uśmiechu, Twoich słów, pomocnej dłoni. Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci. Droga Małgosiu, spoczywaj w pokoju – napisała Aleksandra Piguła, prezes MGL „Słowo”.
O Mielec Lokalnie 3090 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.