Paweł Świerczyński: – Wypowiedzenie nam umowy to przejaw złej woli

Paweł Świerczyński: - Wypowiedzenie nam umowy to przejaw złej woli

Dalsze funkcjonowanie Aeroklubu w Mielcu stanęło pod znakiem zapytania. Powód? Wypowiedzenie umowy najmu od Agencji Rozwoju Regionalnego MARR. Głos w tej sprawie zabrał Paweł Świerczyński, prezes AM.

Aeroklub im. Braci Działowskich od prawie ośmiu dekad propaguje tradycje lotnicze miasta poprzez organizację różnego rodzaju imprez i szkoleń.
Pierwszą siedzibę AM w latach 70-tych XX w czynie społecznym wybudowali jego członkowie. W 2005 r. w związku z powstaniem Parku Przemysłowego w południowo-zachodniej części lotniska, Aeroklub przeniesiono na północ do obiektu MARR-u.

– Miasto planowało po upływie okresu trwałości dofinansowania unijnego przekazanie naszej nowej siedziby na własność Aeroklubu. Fakt ten na zawsze rozwiązałby nasze problemy z bytem. Byłby rekompensatą za starą siedzibę oraz za pozbawienie Aeroklubu pięknego pola wzlotów ponad 60 ha z pasem gwarantującym miejsce dla wszystkich naszych sekcji – wspomina Paweł Świerczyński, prezes Aeroklubu.

Nie spodziewał się jednak tego, co się wydarzyło potem. Za pośrednictwem jednej z  kancelarii prawnej reprezentującej MARR, otrzymał on wypowiedzenie umowy najmu nieruchomości na lotnisku.
– W 2022 roku zostaliśmy pozbawieni dostępu do pasa trawiastego lotniska z powodu stacjonowania wojsk USA. Fakt ten spowodował niemożność wykonywania lotów, a tym samym generował straty. Zdajemy sobie sprawę, że zaległości musimy wyrównać, ale wypowiedzenie umowy tuż przed sezonem, po roku bez lotów w Mielcu, jest przejawem złej woli.

– Czy ktoś może mi odpowiedzieć, gdzie mamy zabrać cały sprzęt i dorobek pokoleń? Komu zależy, aby zająć nasze obiekty? Nie zgadzam się z takim stanem rzeczy i będziemy robić wszystko aby nadal poprzez realizowanie celów statutowych – zapewnił Paweł Świerczyński.

Cały wpis prezesa Aeroklubu poniżej.
Po stronie Aeroklubu stanęli radni Naszego Mielca, na czele z Bogdanem Bieńkiem, przewodniczącym Rady Miasta. Na konferencji prasowej poinformowali o swoim wniosku do prezydenta Jacka Wiśniewskiego o… niezwłoczne odwołanie zarządu MARR.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.