Wyraź swoją opinię w sprawie przyszłości Stawów Cyranowskich

Radny krytykuje wycofanie się z zagospodarowania Stawów Cyranowskich

W  środę (10.05), o godzinie 16.30 na terenie Stawów Cyranowskich w Mielcu odbędzie się otwarte spotkanie w sprawie przyszłości tego miejsca.

Równolegle w sprawie rewitalizacji stawów trwają konsultacje on line. Swoją opinię na temat stawów można wyrazić w ankiecie pod adresem: https://forms.gle/6Gz6suyQ3pgkJ4hz8.
– Będzie to dla nas ważne źródło informacji, które pomoże nam w opracowaniu konkretnych działań. Wyniki tej ankiety będą prezentowane w postaci statystycznych zestawień opinii wszystkich respondentów – przekazuje magistrat.

Stawy Cyranowskie, czyli obszar o łącznej powierzchni 82 ha przy ulicy Partyzantów, miasto przejęło od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Planuje się tam budowę: ścieżek rowerowych, wieży obserwacyjnej i wiaty edukacyjnej, pomostów i przystani dla sprzętu wodnego. Ma tam być miejsce na usługi związane ze sportem i gastronomią.

Tymczasem do magistratu trafiła petycja z podpisami ponad 600 przeciwników rewitalizacji stawów.
Pod presją urzędnicy unieważnili postępowanie w sprawie przetargu na dokumentację dotyczącą tej inwestycji i zorganizował pierwsze spotkanie z mieszkańcami. Już jutro (10.05), na terenie stawów, odbędą się drugie takie konsultacje.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.