MIELEC. Co z działką przy Kronospanie? Czy budowa inkubatorów to ściema?

Swojego czasu bardzo zainteresowana działką przy ulicy Tadeusza Sołtyka w Mielcu była firma Kronospan. Jednak w związku z protestami społecznymi miasto zablokowało taką możliwość i półtora roku temu przekazało teren Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego MARR celem budowy tam inkubatorów przedsiębiorczości. Do tej pory ich tam nie ma.

Od samego początku sceptycznie na całą tą sytuację patrzy radny miejski, Jarosław Szczerba: – Nie chce mi się wierzyć, żeby ktokolwiek w bezpośrednim sąsiedztwie z Kronospanem, gdzie są różnego rodzaju niedogodności, chciał prowadzić biznes – przekonywał. – Dlatego tej sprawy trzeba pilnować, nie można doprowadzić do rozbudowy zakładu, który wzbudza w Mielcu takie emocje – zaznaczył.
Na ostatniej sesji Rady Miasta Szczerba przypomniał o temacie: – Prawie półtora roku temu w bardzo szybkim tempie pozbyliśmy się działki 6/19. Planowano budowę tam dziewięciu inkubatorów, które miały tętnić życiem i cieszyć oko przedsiębiorców. Do dziś nie została tam wbita nawet łopata – irytował się radny, apelując do władz miasta o zaproszenie na sesję decydentów celem „wyspowiadania ich z tego”. Prezydent Jacek Wiśniewski przystał na ten wniosek i obiecał zaproszenie prezesa MARR.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.