Na działce obok Kronospanu pojawił się gruz [WIDEO]

Na działce przy ulicy Tadeusza Sołtyka miały stanąć inkubatory. Nie ma ich. Zamiast tego na nieruchomości pojawił się… gruz. Ma on, zdaniem radnego Jarosława Szczerby, stać się budulcem parkingów firmy Kronospan.

Gruz pojawił się na działce 6/19, którą w maju 2019 roku samorząd miasta przekazał Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego MARR w celu budowy tam inkubatorów przedsiębiorczości. Sceptycznie całą sytuację ocenia radny Jarosław Szczerba.
Nie wierzy on w to, żeby ktokolwiek chciał prowadzić biznes w bliskim sąsiedztwie z Kronospanem. Nie bez znaczenia, jak mówi, jest fakt, że firma ta wcześniej interesowała się nabyciem tej nieruchomości…

Do tych sugestii ustosunkował się MARR:

„Informujemy, że nie prowadzimy, ani nie planujemy żadnych działań, których celem byłoby zbycie działki 6/19. Nie jest to możliwe bez zgody i wiedzy akcjonariuszy, w tym Urzędu Miasta. Obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19, duża niepewność na rynku pracy, liczne sygnały od przedsiębiorców dotyczące ich trudnej sytuacji, sprawiają, że odkładamy decyzje inwestycyjne (…).

Aktualnie koncentrujemy się na wspieraniu małych i średnich firm, między innymi oferując im pożyczki. Nie rezygnujemy jednak z rozbudowy naszych obiektów związanych z działalnością gospodarczej. Niemniej jednak nasze działania inwestycyjne muszą być podporządkowane analizie i podjęte z pełną odpowiedzialnością” – przekazywał MARR kilka miesięcy temu.

Tymczasem na działce Agencji, zamiast inkubatorów pojawił się… gruz niewiadomego pochodzenia.

– Minęły dwa lata i nie wbito ani jednej łopaty.. Co więcej, na działkę przywieziono 25 wywrotek gruzu, który w mojej ocenie będą służyły do wybudowani parkingów dla firmy sąsiadującej. Dwa lata temu pan prezydent obiecał, że powstaną tam tylko inkubatory. Mam nadzieję, że dotrzyma słowa – komentuje radny Szczerba.
Na działce obok Kronospanu pojawił się gruz [WIDEO]
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.