Mielecki stadion imienia Edwarda Kazimierskiego? Jest wniosek

Tak mielecki stadion tętnił życiem [FOTO, WIDEO]

Do Biura Rady Miasta wpłynął wniosek o nazwanie stadionu imieniem Edwarda Kazimierskiego – współtwórcy największych sukcesów w historii Stali Mielec.  Nadanie patronatu ma mieć miejsce w tym roku, czyli w 50-lecie zdobycia przez FKS pierwszego mistrzostwa Polski w piłce nożnej.
Wnioskodawcą nadania imienia Edwarda Kazimierskiego stadionowi jest klub radnych Nasz Mielec, który współrządzi samorządem miejskim. Należy więc sądzić, że propozycja ta ma duże szanse na powodzenie. Pojawiła się już nawet wizualizacja kładki między trybunami z patronatem.

Mielecki stadion imienia Edwarda Kazimierskiego? Jest wniosek

– W tym roku upłynie 50 lat od zdobycie przez FKS Stal Mielec pierwszego mistrzostwa Polski w piłce nożnej. Jest to właściwy czas, aby uhonorować pana Edwarda Kazimierskiego. Był on włodarzem klubu w czasach, gdzie obok piłki nożnej historyczne sukcesy odnosili piłkarze ręczni, siatkarze, siatkarki, lekkoatleci czy pływacy.
– W czasie jego prezesury organizowane były w Mielcu imprezy sportowe o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej W tym celu rozbudowano bazę sportową, a stadion był jej centralnym punktem – czytamy we wniosku radnych.

Pan Edward przez 17 lat (1967-1984) był wiceprezesem d.s. organizacyjnych FKS Stal. Były to lata największych sukcesów sportowców z niewielkiego Mielca. W latach 1972-78 piłkarze, siatkarze i piłkarze ręczni występowali w ekstraklasie.

W 1974 r. Grzegorz Lato został najlepszym strzelcem mistrzostw świata. Wiosną 1976 r. Stal zagrała w ćwierćfinale Pucharu UEFA. Legendą obrosło starcie mielczan z wielkim Realem Madryt.
45 lat temu Stal Mielec grała z Realem Madryt [FOTO]

Kazimierski doprowadził do budowy boisk treningowych oraz sztucznego oświetlenia. Bazy sportowej Mielcowi zazdrościła wtedy cała Polska.
Mielecki stadion imienia Edwarda Kazimierskiego? Jest wniosek
Pan Edward wraz z małżonką. Fot.: FKS Stal Mielec.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.