Oddaj cześć bohaterom, zobacz potyczkę z ubekami, skosztuj partyzanckiej kuchni
W niedzielę (15.04) o godz. 15 na polanie z krzyżem przy rzeczce Babulówce na pograniczu Czajkowej i Sarnowa koło Mielca odbędzie się uroczystość nadania imion kolejnym Dębom Niezłomnych.

Tym razem zostaną uhonorowani:

  • Teodor Mieczysław Dudzik „Grom”, żołnierz AK, WIN pochodzący z Dębiaków k. Mielca, zamordowany przez hrubieszowską bezpiekę 3 stycznia 1947 r.
  • Roman Piotrowski żołnierz AK, NSZ oddziału Wojciecha Lisa „Mściciela” poległy w walce z mieleckim UB 2 lutego 1946 r.
W trakcie uroczystości odbędzie się inscenizacja potyczki oddziału partyzanckiego NSZ z NKWD i UB. Będzie też uwolnienie jeńców z rąk komunistów. Nie zabraknie sprzętu zmotoryzowanego i karabinów maszynowych. Po uroczystościach odbędzie się krótki piknik z partyzanckim ogniskiem.

Prologiem uroczystości będzie posadzenie Dębu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przy szkole w Czajkowej i odsłonięcie pamiątkowej tablicy przez wójta gminy Tuszów Narodowy, Andrzeja Głaza. Na uroczystościach będą obecne rodziny uhonorowanych Żołnierzy Wyklętych z Kraśnika i Łodzi.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.