Będzie bezpłatna kolonoskopia
Wszyscy mieszkańcy Mielca wieku 66-70 lat mają możliwość bezpłatnych badań kolonoskopowych (dolnego odcinka przewodu pokarmowego). Jest to efekt programu, który finansuje budżet miasta. Realizatorem będzie podmiot wyłoniony w drodze konkursu ofert.

Projekt obejmuje 380 osób (decyduje kolejność zgłoszeń). W tym roku zbadanych ma zostać 180 osób, a w 2019 r. – kolejnych 200. W sumie na ten cel miasto zapisało 222 tys. zł (koszt badania to ok. 550 zł).
– W naszym kraju rośnie zapadalność na nowotwory jelita grubego. Ryzyko rozwoju tego typu raka szacuje się na ok. 5-6 proc. – tłumaczy Agata Ćwięka, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miasta. – Jest to również czwarta w kolejności przyczyna śmierci Polaków.
W Mielcu zameldowanych jest 4683 osób w wieku 66-70 lat. Do nich wszystkich miasto ma wysłać imienne zaproszenia do badań kolonoskopowych. – O zakwalifikowaniu się do badań decydować będzie kolejność zgłoszenia – zaznacza Agata Ćwięka. – Dlaczego akurat ten przedział wiekowy? Bo nie jest on objęty przez Narodowy Fundusz Zdrowia bezpłatnymi badaniami kolonoskopowymi
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.