Wiktor Strzelczyk z Mielca wygrał „Jeden z dziesięciu”

Wiktor Strzelczyk z Mielca wygrał „Jeden z dziesięciu”

Wiktor Strzelczyk z Mielca wygrał program „Jeden z dziesięciu”. Odcinek z jego udziałem został wyemitowany we wtorek (04.10) na antenie TVP1.

Podczas programu Wiktor Strzelczyk odpowiedział w sumie na 21. pytań i wygrał. Co ciekawe, było to jego drugie podejście do teleturnieju. Pierwszy raz wziął w nim udział w 2015 roku, mając 18 lat.
„Jeden z dziesięciu” to najdłużej nadawany przez telewizją polską teleturniej. Jego pierwszy odcinek wyemitowano 3 czerwca 1994 roku. Program, który oparty na brytyjskim formacie Fifteen to One, prowadzi znany i lubiany Tadeusz Sznuka.

Do gry przystępuje dziesięcioro zawodników. Każdy z nich przed wejściem do studia losuje numer stanowiska, które będzie zajmować.  Grę rozpoczyna grę z trzema „szansami” (reprezentowanymi przez trzy lampki bądź rzędy światełek przy pulpicie gracza).

Szansę traci się, nie odpowiadając na pytanie w ciągu trzech sekund lub podając odpowiedź błędną.

Dziesięcioro zwycięzców 20 kolejnych odcinków z największą liczbą zdobytych punktów bierze udział w Wielkim Finale. Szanse na to ma między innymi 25-letni Wiktor Strzelczyk – rodowity mielczanin.
To absolwent II Liceum Ogólnokształcącego i działacz lokalnych struktur KoLibra (z ramienia tego stowarzyszenia był uczestnikiem popularnego talk-show „Młodzież kontra, czyli pod obstrzałem”.

Wiktor Strzelczyk mieszka w Krakowie gdzie studiował zarządzanie w sektorze publicznym i pozarządowym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pracuje w marketingu. Miesiąc temu zmienił stan cywilny. Jego żoną została pani Julia.

Odcinek „Jeden z dziesięciu” z jego udziałem nagrano w czerwcu. Natomiast na antenie TVP1 został wyemitowany w miniony wtorek (04.19).

Na początku mielczanin odpowiedział na pytanie: „Cztery wesela i pogrzeb”, „Zielona mila”, „Bezsenność w Seattle” – w którym z tych filmów nie wystąpił Tom Hanks? Następnie odniósł się do pytania, który dzień tygodnia w języku angielskim brzmi monday?
Pan Wiktor odpowiedział na 21 pytań i wygrał teleturniej. Zdobył  92. punkty, co daje mu 9. miejsce w ogólnej klasyfikacji i szanse na Wielki Finał.

Galeria zdjęć

Wiktor Strzelczyk z Mielca wygrał „Jeden z dziesięciu”

Wiktor Strzelczyk z Mielca wygrał „Jeden z dziesięciu”

Wiktor Strzelczyk z Mielca wygrał „Jeden z dziesięciu”

Odcinek z udziałem mielczanina obejrzysz tutaj.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.